wyszukiwarka hoteli

Pojęciowy niezbędnik hotelowy – część 5. “I jak Internetowe wyszukiwarki hoteli”

To już maj, wiosna w pełni, ptaszki śpiewają i robi się zielono. Może czas zaplanować urlop? Mam nadzieję, że uda Wam się wybrać na kilkudniowy odpoczynek w najcieplejszym sezonie. Pomyślałam, że kilka kolejnych wpisów poświęcę na tematy związane z planowaniem wyjazdów, a głównie na rezerwację hoteli. Gdzie ich szukać? Jak zarezerwować, żeby nie spotkały nas niemiłe niespodzianki? Co zrobić, by zapłacić mniej?

Zacznę od kwestii cen

Ceny pokoi hotelowych w wielu obiektach nie są stałe i wpływ na ich wysokość ma kilka czynników takich jak:

  • lokalizacja,
  • sezony (podział na sezony zależy od lokalizacji danego hotelu),
  • sytuacja na rynku,
  • ważne wydarzenia w pobliżu,
  • obłożenie,
  • wieeeele innych

Jako goście nie musimy o tym wszystkim wiedzieć, jednakże warto uświadomić sobie jak to działa, by rezerwować najtaniej. Recepcjoniści często słyszą, że “tydzień temu to była inna cena, ja poproszę taką samą”, czy “jak w dwugwiazdkowym hotelu można sprzedawać pokoje za 500 zł?”. Biorąc pod uwagę skłonność gości do targowania i wymuszania zniżek wahania cen są dla nas bardzo uciążliwe, a dyskusje na temat cen często nie mają końca.

Gdzie szukać?

Są miejsca w sieci, dzięki którym sprawdzimy najtańsze opcje rezerwacji pokoju w wybranym przez nas miejscu. Jeżeli nie jesteśmy zdecydowani na konkretny hotel, wyszukiwarka podpowie nam który obiekt będzie dla nas najlepszy. Co to w ogóle są te wyszukiwarki? Są to portale połączone w wieloma systemami rezerwacyjnymi z całego świata, dzięki czemu porównamy ceny tego samego pokoju i mamy szansę zarezerwować go w najniższej cenie.

Trafiłam ostatnio na fajną porównywarkę cen hoteli – traviboo.com. Nie wiem, jak wy, ale ja nie lubię miliarda migających reklam, różnych niepotrzebnych informacji oraz pojawiających się komunikatów. Na traviboo użytkowników wita film w tle oraz to, co dla poszukujących hotelu jest najważniejsze, czyli okienko do wpisania nazwy miejsca, daty oraz liczby osób. Kolejny plus to brak wymogu zakładania konta w celu korzystania z wyszukiwarki. Nie musimy podawać maila, konta na fb i innych zbędnych informacji. Po wpisaniu celu i daty podróży mamy do wyboru wiele hoteli. Dzięki filtrom umieszczonym po lewej stronie zawężamy obszar poszukiwań, a kliknięcie w mapę pokazuje gdzie konkretne hotele są rozmieszczone. Po wybraniu najlepszej opcji jesteśmy przekierowani na stronę konkretnego portalu rezerwacyjnego. Tam zgodnie z warunkami rezerwujemy pokój. Łatwe, prawda? I dużo szybsze niż przeszukiwanie kilku, czy kilkunastu serwisów osobno.

Traviboo.com ma jeszcze jedną zaletę, a mianowicie gwarancję najniższej ceny. Jeżeli na jakiejkolwiek innej stronie znajdziecie tańszą opcję rezerwacji, traviboo zwróci różnicę.

W mojej ocenie 5/5 jeśli chcecie szybko i łatwo znaleźć najlepszą ofertę noclegu na przyjaznej stronie bez konieczności logowania.

Klikajcie w link i sprawdźcie sami czy Wam też się podoba. 🙂

4 komentarzy do “Pojęciowy niezbędnik hotelowy – część 5. “I jak Internetowe wyszukiwarki hoteli”

  1. @PsychoLogikaa : Dziękujemy za zainteresowanie naszą stroną. Traviboo.com uwzględnia wszystkie hotele które dodane są na portale rezerwacyjne typu OTA. Wystarczy, że dany hotel jest w 2 portalach i wyszukiwarka prezentuje jego ofertę z tego, który jest tańszy. Jeśli nie widzisz danego hotelu to albo w sugerowanym terminie jego sprzedaż nie jest udostępniona do OTA lub jego oferta nie znajduje się systemach rezerwacyjnych. Mimo wszystko zachęcamy do ponownych odwiedzin naszej strony przy okazji poszukiwań noclegów:) Jeśli znajdziesz wątpliwości to prosimy o kontakt, traviboo.com care Polska z przyjemnością pomoże Tobie w wyborze najlepszej oferty 🙂 Pozdrawiamy,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *